niedziela, 7 marca 2010

Odbyła się rozprawa w Sądzie Gospodarczym

W czwartek, 4 marca br. w Sądzie Gospodarczym w Poznaniu odbyła się rozprawa Wydawnictwo Kropka J. W. Śliwczyńscy kontra KAF B. Słota o zapłatę za druk „Biuletynu Fotograficznego. Świat Obrazu”. Jedynym punktem programu było przesłuchanie świadka p. Herzog-Majewskiej, redaktora naczelnego BFŚO. Oprócz mnie (z pełnomocnikiem) jako „powoda” na rozprawie pojawiła się „pozwana” Bogusława Słota (z pełnomocnikiem) oraz p. Gabrysz, obecny wspólnik (czy udziałowiec, nie wiem) p. B. Słoty na okoliczność serwisu „Świat Obrazu” (nie był obecny na sali rozpraw, tylko na korytarzu sądu).
Majka powiedziała sądowi m.in. kto w spółce wydającej wówczas Biuletyn zajmował się finansami, na czyje konto wpływały pieniądze ze sprzedaży BFŚO oraz reklam - okazuje się, że na konto spółki KAF B. Słota.
Proces trwa - następna, być może ostatnia rozprawa odbędzie się 29 kwietnia - wtedy zostaną przesłuchane „strony”, czyli Bogusława Słota oraz ja.
Jestem dobrej myśli, tzn. mam nadzieję, że otrzymam w końcu pieniądze za dobrze wykonaną pracę (kupiłem papier, farbę itd., zapłaciłem ludziom, zapłaciłem VAT i podatek) - kurcze, kiedyś myślałem, że wystarczy dotrzymywać słowa, dobrze zrobić to, co do mnie należało. Jednak jest (bywa) inaczej. Tylko dlaczego, robią mi to Krakusy? z tym miastem miałem zawsze jak najlepsze skojarzenia... i tak nie obrażę się na Kraków, szkoda by mi było...

4 komentarze:

 1. abstrahując od przyzwoitości uczestników zamieszania (dyskusje o rzeczach oczywistych same w sobie są nieprzyzoite mam wrażenie), trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję za wsparcie - to bardzo krzepiące... Naprawdę.
  A tak poza wszystkim - dzisiaj Dzień Mężczyzn - trzeba go jakoś uczcić! Już wiem jak - oczywiście: fotograficznie.
  Przed chwilą byłem w drukarni - pięknie się drukuje nr 32, za 7-10 dni zaczniemy rozsyłać prenumeratorom i autorom.
  W redakcji myślimy już o następnych i następnych numerach. Nowością będzie na przykład wielogłos na temat twórczości jednego autora - wypowiedzą się (krótko) zawodowi krytycy oraz... internauci. Na stronie www.fotografia.net.pl zostaną opublikowane zdjęcia autora, którego prace poddamy tej konfrontacji. Najciekawsze komentarze internautów zamieścimy w wydaniu papierowym, obok wypowiedzi zawodowców. Myślę, że to będzie ciekawe. Na razie nie ustaliliśmy jeszcze czyją fotografie będziemy oceniać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń