wtorek, 23 lutego 2010

Hura! Dostaliśmy dofinansowanie!

Wesoły nam dziś dzień nastał - „Kwartalnik Fotografia” znalazł się na liście tytułów dofinansowanych przez Ministerstwo! Kocham to Ministerstwo! To nic, że nie otrzymamy całej kwoty o jaką wnioskowaliśmy, ważne, że chociaż coś dostaniemy, bo pozwala nam to nadal wierzyć w to, że KF jest potrzebny, że „nawet” Ministerstwo uznało, że należy je wesprzeć.
Jutro-pojutrze zaczynamy druk nowego numeru, a w nim m.in. płyta DVD filmem Darii Kołackiej. Z tego wszystkiego znalazłem się w tak dobrym nastroju, że chyba po wino polecę i... do ciemni! Ostatnio rośnie we mnie ogromna ochota na „stary, dobry” pejzaż - z drzewkami, roślinkami, wodą, ziemią, chmurkami... i to najlepiej w formacie panoramicznym.
A propos panoram... dwie wieści. Otóż, dwaj nasi dobrzy znajomi - Bogdan Konopka oraz Andrzej Jerzy Lech, znani dotąd z dużych, ale standardowych formatów, czyli od 6x9, poprzez 4x5 do 8x10 cala, też zainteresowali się formatem panoramicznym. Bogdan zdejmuje świat przy pomocy panoramicznej kamery otworkowej na film 120, natomiast Andrzej ma prawdziwe monstrum, nie pamiętam dokładnie jaki ma format negatywu, ale na dłuższym boku jakieś 60 cm!
Premiera, światowa rzec można, otworkowych panoram Konopki nastąpi 13 maja br. we Wrześni, kiedy w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich otwarta zostanie wystawa „Września na fotografiach Bogdana Konopki” (w 2009 Bogdan dwukrotnie fotografował tu na zlecenie miasta), natomiast Lecha - jesienią w Galerii Pusta w Katowicach (o ile jej do tego czasu nie zamkną, bo słyszałem, że Katowice chce stawiać na muzykę kosztem plastyki...). Panoramy Bogdana już widziałem, mam je w domu i mogę powiedzieć, że są zaskakujące, nie są typowe dla tego autora, natomiast panoramy Andrzeja znam wyrywkowo tylko w postaci internetowej. Na pewno wybiorę się do Katowic, ponieważ odbitki stykowe z tak wielkiego negatywu muszą być niesamowite!
Kurcze - ciesze się z tego dofinansowania!

6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo! Należało się! Tak trzymać!
  w.k

  OdpowiedzUsuń
 3. pogratulować! trzeba będzie za to wypić... (nie tylko w ciemni) :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a jak! z przyjemnością, zwłaszcza, Twój debiut na łamach KF - uściski dla całej rodzinki
  Waldek

  OdpowiedzUsuń
 5. jak się znajdzie jeszcze jeden powód to spod stołu nie wstaniemy przez tydzień...
  dzięki!

  OdpowiedzUsuń